Tokom ratnih godina proslavila se kao neustrašivi bombaš, učestvujući u opsadi Skadra, Bregalničkoj bici, prelasku srpske vojske preko Albanije i proboju Solunskog fronta. Njena hrabrost bila je izuzetna – u borbama je zarobila čak 23 bugarska vojnika.
Njeno pravo ime otkriveno je tek nakon prvog ranjavanja. Ipak, nastavila je da se bori kao deo elitnih srpskih jedinica, rame uz rame sa čuvenim "gvozdenim pukom". Francuska vojska joj je odala priznanje spuštanjem ratnih zastava u njenu čast, a njena slava proširila se među savezničkim armijama. Tokom ratova više puta je ranjavana, ali je uvek nastavljala borbu. Nosila je brojna srpska i strana odlikovanja, uključujući dva ordena Karađorđeve zvezde, francuski Orden legije časti i ruski Krst Svetog Đorđa.
Zbog podviga u ratu prozvana je Srpska Jovanka Orleanka. Hrabro i stoički je sa svojom generacijom podnosila ratne nedaće.
Kada su ratovi završeni, kraće vreme bila je na službi u vojsci u Sarajevu, gde se venčala sa Veljkom Gligorijevićem, činovnikom Hipotekarne banke. Ubrzo se demobilisala. Kao dobrovoljac dobila je malo imanje na novoosnovanoj dobrovoljačkoj koloniji Marijin majur, kasnije nazvanoj Stepanovićevo, nedaleko od Novog Sada.
Na dobijenoj zemlji podigla je malu kućicu, koju je ubrzo prepustila sestri Slavki, a ona prešla da živi u Beograd. Muž Veljko, sa kojim je imala kćer Milenu ubrzo je napustio porodicu, a Milunka kao samouka bez škole, zaposlila se u Hipotekarnoj banci kao čistačica gde je dočekala i penziju.
Pored svoje ćerke, Milunka je usvojila još tri devojčice i školovala čak 32 dece, koristeći skromna primanja i invalidninu. Među njima je bio i bugarski student Bebel Ninkov, sin bugarskog generala iz Prvog svetskog rata, kome je pomogla tokom studija. Ostatak života provela je u skromnosti i zaboravu, sve dok pred smrt nije dobila malu garsonjeru u naselju Braća Jerković.
Preminula je 5. oktobra 1973. godine i sahranjena na Novom groblju u Beogradu. Danas njeno ime nosi ulica u Beogradu, a njena hrabrost ostaje upisana u istoriju kao simbol srpske borbe i požrtvovanosti.
Glas javnosti