Jokić nastavlja da briljira, a ovoga puta je srušio Indijanu

Jokić je odigrao još jedan fenomenalan meč koji je završio sa 25 poena, 12 skokova i devet asistencija.

Srpski centar je iz igre šutirao impresivnih 12/13!

Početak utakmice protekao je manje-više kao što je bilo čitavo prvo poluvreme, izuzev jedne serije domaćih.

U uvodnim minutima Eron Gordon je bio taj koji je uglavnom poentirao, brzo stigao do dvocifrenog učinka, dok je Jokić svoje prve poene upisao posle pet minuta košarke.

Fokusirao se Nikola na ostalo, skokove i asistencije, te na taj način dao doprinos u prvoj četvrtini, koja je završena nerešeno, 28:28.

Kraj prve i početak druge deonice srpski centar je proveo na klupi, da bi po povratku sa dodavanjima razmrdao Nagetse.

Ipak, sredinom druge četvrtine ušao je u problem, pošto mu je svirana i treća lična greška, zbog koje je morao na klupu sve do velike pauze.

Malo je falilo da dobije i četvrti faul, međutim, na njegovu sreću, čelendž trenera gostiju Rika Karlajla, bio je neuspešan.

Morao je Koldvel-Poup da povuče u tim momentima, a sa četiri trojke, to se svakako može reći i za Portera.

Stekao je Denver maksimalnih +9 u završnici prvog poluvremena, međutim, gosti su uzvratili u samom finišu i nošeni Braunom, bivšim igračem Nagetsa, razliku spustili na posed zaostatka, 60:57.

Treću četvrtinu bolje je otvorila Indijana, pre svega zahvaljujući Badiju Hildu koji je pucao iz svih oružja.

Malo po malo, Jokić je preuzimao stvari u svoje ruke, za razliku od prvog poluvremena, sada je više išao ka košu.

Nije Denver više ispuštao prednost i došao je do novog trijumfa, a Indijana ipal nije uspela da meč uvede u dramatičnu završnicu.