HEROJSKA POBEDA CRVENE ZVEZDE U MILANU: Briljirao neverovatni Miloš Teodosić (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Milano u utakmici 21. kola Evrolige rezultatom 62:76

Crveno-beli su odigrali fantastično prvo poluvreme.

Od starta su ušli sa velikom energijom. Početak meča je bio izjednačen. a onda neverovatan hendikep za Zvezdu. Hajns je u istom minutu povredio Mitrovića, Nedovića i Tobija.

Ipak to kao da je dodatno stimulisalo crveno-bele koji su sa tri uzastopne trojke stigli do prednosti 15:23.

Prednost je konstatno rasla , istakli su se sjani Teodosxič sa asistencijama, Gedraitis i Bolomboj za 31:47 na poluvremenu.

Zvezda je loše ušla u nastavak meča, Armani je serijom 9:0 za čas prepolovio prednost.

Crveno-beli su se potom konsolidovali i pred poslednju deonicu imali +10 47:57

U četvrtoj deonici Armani je pretio, ali je Zvezda uspela da odbije sve nalete i zabeleži veliku pobedu.

Utakmica je obilovala sa mnogo faulova gde pogotovo prednjačili igrači domaćeg tima.

Miloš Teodosić je bio jedan od junaka trijumfa. Devet poena i pet asistencija Zvezdinog maga. Rokas Gedraitis je ubacio 22 poena, Džoel Bolomboj je imao 14. Nemanja Nedović sa osam poena, a Adam Hanga sa sedam poena, šest skokova, četiri ukradene lopte i tri asistencije.

Kod Milana Đordano Bortolani je ubacio 14 za Armani, a Šabaz Nejpir šest, uz pet skokova i četiri asistencije.

Posle ovog meča oba tima imaju skor od 9 pobeda i 12 poraza.

U sledećem kolu Zvezda će 18. janaura dočekati Baskoniju, a Milano će igrati na gostovanju u Valensiji.