DUPLI PORAZ U EVROLIGI: Partizan izgubio u Istanbulu, Crvena zvezda poražena od Asvela (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Asvela u utakmici 20. kola Evrolige rezultatom 100: 91.

Zvezda je dobro ušla u meč, konstatno bila u blagom vođstvu koje u 8. minutu došlo do maksimalnih +9 16:25.

Međutim Asvel se brzo vratio u meč i serijom 11:0 za dva minuta došao do prednosti 27:25.

Usledila je rezultatska klackalica do kraja prvog poluvremena koje je pripalo domaćinu 48:45

Kod Zvezde su se istakli Jago sa 13 i Nedović sa 9 poena.

Rezultatska klackalica nastavljena je i u trećoj deonici, Asvel je imao maksimalnih +5.

Pred zadnjih 10 minuta bilo je 70:67 za domaćina.

Vrlo dinamični i neizvesno bilo je u poslednjoj deonici, a Asvel je do najveće prednosti došao posle tehničke greške klupi Crvene zvezde koja je dosuđena zbog protesta nakon faula nad Lijem. Giedraitis je potom na drugoj strani promašio zicer, da bi Li nastavio seriju i doveo domaćina do vođstva od 80:72.

Pokušavala je Zvezda u završnici meča da uhvati priključak, ali igrači Asvela napravili su seriju pogodaka kojom su svaki put odbili napad crveno-belih, te su meč mirno priveli kraju.

Domaćin je u poslednjoj deonici uspeo da se odvoji i prelomi meč u svoju korist.

Prednačio je Peris Li koji je trojkama, i sjajnim prodorima razbio odbranu crveno-belih.

On je na kraju postigao 23 poena dok je Žofri Lovernj postigao 17 poena.

U Crvenoj zvezdi se istakao Nemanja Nedović sa 26 poena, dok je Jago dos Santos postigao 16, a Džoel Bolomboj ubacio je devet.

Zvezda je tako upisala 12 poraz uz 8 pobeda.

Asvel je stigao do četvrte pobede uz 16 poraza.

U narednom kolu već za dva dana Zvezda gostuju Armaniju, dok Asvel dočekuje Albu.

Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici 20. kola Evrolige od Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12).

Crno-beli su sada na učinku 10-10, dok je Fenerbahče zabeležio 12. trijumf.

Panter je postigao 18 poena, Naneli 14 poena, Kaboklo 13, a Smit 11 poena.

Kod domaćina Dorsi je postigao 24 poena, Gudurić 15, Sestina 14, a Hejs-Dejvis 12.

Bila je ovo utakmica sa dva lica Partizana. Sjajna prva četvrtina, možda i najbolja ove sezone, i 31 ubačeni poen. Početkom druge četvrtine Partizan je stekao i velikih 17 poena viška (36:19), ali je tada i stao.

Fenerbahče je do poluvremena, na krilima Dorsija, uspeo da se približi na četiri poena minusa. U trećoj četvrti turski tim je poveo sa četiri poena, a onda utakmicu rešio početkom poslednje četvrtine.

Domaćin je napravio seriju 14:0, ukupno 24:2 i prelomio utakmicu. Partizan je više od osam minuta bio bez poena.

Već u petak Partizan dočekuje Makabi, sada već sa imperativom pobede. Fenerbahče će ugostiti Bajern.