DIJEGO SIMEONE JE KUKAVICA! Oboren crni rekord u Ligi šampiona, ovo nikome nije pošlo za rukom (VIDEO)

Fudbal

Atletiko Madrid je 70 minuta odolevao na "Etihadu", ali je onda sjajna akcija Fodena i De Brujnea donela Mančester sitiju toliko željeni gol koji im daje veliku prednost pred revanš četvrtfinala Lige šampiona.

Očekivano, Dijego Simeone je u Mančesteru "parkirao autobus" ispred svog gola, a neretko je viđena slika da je svih 11 igrača Atletika bila unutar 25-30 metara od svog gola.

Koliko su Španci igrali defanzivno govori podatak da za 90 minuta nisu uputili ni jedan jedini šut prema protivničkom golu. To se nikada pre nije desilo pod vođstvom Simeonea.

To je prvi put u istoriji nokaut faze Lige šampiona da jedna ekipa u jednoj utakmici nema udarac ka golu rivala.

Argentinski stručnjak je svojom defanzivnom taktikom i ostale statističke parametre učinio veoma lošim. Atletiko nije izveo korner na meču, imao je samo 32 odsto posed lopte, a fudbaleri ovog kluba su razmenili čak 400 dodavanja manje od domaćina.

Poređenja radi, Mančester siti je uputio 15 udaraca ka golu Atletika, a njegovi igrači su imali tačno 702 dodavanja.

Revanš se igra u sredu 13. aprila na stadionu "Vanda Metropolitano" u Madridu. Videćemo kakvu će taktiku primeniti čuveni Čolo kako bi nadoknadio poraz iz prvog meča.