S druge strane, na tržištu postoji ogroman broj pasti za zube koje izbeljuju, kao i mnoštvo led uređaja koje možemo kupiti onlajn i izbeljivati zube kod kuće. Dr Bakiš otkrio nam je da li te paste za izbeljivanje „rade posao“ kao i koliko je sigurna upotreba uređaja za izbeljivanje kod kuće.
Na pitanje šta sve utiče da nam zubi požute stomatolog objašnjava da različiti ljudi imaju različite pigmente u svojoj strukturi zuba, a sva hrana i piće koje konzumiramo, zatim cigarete i loše navike utiču da se površina zuba promeni, tj da zubi požute.
Ono što pacijente najviše zanima jeste da li izbeljivanje zuba u ordinaciji oštećuje zubnu gleđ? Dr Bakiš kaže da su proizvodi sasvim bezbedni za korišćenje.
„Do oštećenja može doći kada pacijenti sami koriste gel za izbeljivanje. Ja ne pristajem da postupak izbeljivanja ponavljam pre isteka od šest meseci kada postupak može da se ponovi“, kazao je naš sagovornik.
U prodavnicama možemo pronaći veliku ponudu pasti za zube koje se reklamiraju kao preparat kojima možemo izbeliti osmeh, ipak stomatolog je skeptičan.
„Sve je to jako lepo dizajnirano, jako lepo izgleda, sve su te kutije jako šarene, dopadljive, ima ih mali milion na tržištu, dostupne su svima, ali nisam siguran da njihov efekat postoji, svakako možda bi mogao i da postoji u nekom malom procentu, ali tek nakon uklanjanja naslaga kod stomatologa, poliranja, pa da se ta pasta koristi za neko, više održavanje, ali sumnjam da postoji sam efekat beljenja u njima," prenosi N01S.