1. Pohovano meso različite debljine i veličine
Većim komadima mesa potrebno je više vremena za termičku obradu od onih manjih. Upravo zato trebalo bi da izbegavate simultano pohovanje komada mesa različite veličine i debljine (npr. pileća prsa i batake) u istom tiganju i vađenje u isto vreme. U suprotnom ćemo jedan komad mesa presušiti, dok će drugi ostati krvav. Umesto toga bilo bi najbolje meso jednake debljine peći u isto vreme.
2. Zaboravljamo na čekić za mesoJeftini komadi mesa idealni su za pohovanje, ali pri tome treba znati da će dobar ukus imati samo oni komadi koje ste prethodno omekšali. Bez obzira na to koliko ste tanke komade mesa kupili, dodatno ih stanjite čekićem za meso ili se možete poslužiti nekim drugim predmetom. Na taj način bićete sigurni da će se meso dobro ispeći.
Ako hladan i mokar komad mesa stavimo u zagrejan tiganj, izazvaćemo prskanje ulja na sve strane i umanjiti mogućnost za pečenje hrskavog odreska. Meso bi trebalo izvaditi iz frižidera pola sata pre paniranja i obavezno ga isušiti papirnatim ubrusom pre stavljanja u jaje, brašno i prezle. Na taj način sprečićete odvajanje paniranog pokrivača od mesa kad ga stavite u vruć tiganj.
4. Štedimo na prezlamaDa bi odrezak imao ukusan i hrskav omotač, potrebno ga je umočiti u namirnice za paniranje nekoliko puta. Budite detaljni i prekrijte jajima, brašnom i prezlama svaki deo površine odreska i tako sebi zagarantujte neponovljiv gastronomski užitak. Nemojte se ustručavati i utisnite mrvice što jače u površinu mesa.
Utrljate li nešto soli u meso pre pohovanja, moguće je da završni proizvod neće biti dovoljno začinjen. Posolite jaja i brašno, a u prezle možete dodati i nešto sitno naseckanog začinskog bilja i tako odrescima podariti dodatnu dozu ukusa.
Savet plus: Ne zaboravite pečeno meso da stavite na papirnati ubrus kako bi upio višak masnoće, prenosi N01S.