Vrućina uzrokuje gubitak velike količine vode, često izaziva umor i podstiče glavobolje. Takođe može da oteža uspavljivanje i izazove često buđenje noću.
Visoke temperature mogu da vam otežaju uspavljivanje. Klimatizacija nije jedino rešenje, a Japanci takođe imaju svoj recept za vrele noći. Ove metode mogu u početku da deluju neobično, ali najvažnije je da deluju. I za razliku od sve popularnijih klima uređaja, nemaju toliko neželjenih efekata, a ne koštaju ništa.
Najvažnije je da sprečite da se prostorija u kojoj ćete spavati previše zagreje. Izbegavajte provetravanje tokom dana, mnogo je bolje otvoriti prozore rano ujutru ili kasno uveče ili noću, kada je vazduh svežiji. Takođe je važno da imate zavese ili još bolje, roletne, koje će zaštititi od sunca i toplote. Savet stručnjaka je i da ne gledate TV ili koristite računar u spavaćoj sobi, jer ovi uređaji emituju dodatnu toplotu.
Važno je i u čemu i na čemu spavate. Najbolje je da birate posteljinu od prirodnih tkanina poput lana, pamuka ili svile. Međutim, izbegavajte sintetička vlakna, u kojima se telo više znoji. U letnjim mesecima, naravno, odustanite od debelih jorgana ili ćebadi. Ako volite da budete nečim pokriveni dok spavate, neka to bude tanak čaršav.