Crni delfin koji iskače iz vode, navodno, uteruje strah u kosti čak i okorelim kriminalcima, pre svega zbog beskrupulozne reputacije ove ustanove.
Nalazi se na granici sa Kazahstanom, "Crni delfin" jedan je od najstarijih zatvora u Rusiji. Uspostavljen je još u 18. veku nakon krvave pobune Pugačeva, a kasnije je služio kao zatvorska bolnica.
U zatvor sa najvišim merama obezbeđanja transformisan je 2000. godine može da primi do 1.600 zatvorenika.
U Koloniji broj 6 drže se serijske ubice, zlostavljači dece, teroristi i razni drugi najgori prestupnici, od ubica do kriminalaca. Pojedini stanovnici ove tvrđave počinili su takva zlodela da nemaju ni najmanje šanse za uslovnu slobodu.
Doživotne zatvorske kazne u Rusiji rezervisane su za one koji počine zločine sa takvom brutalnošću da prevazilazi razum, zbog čega se smatraju trajnom pretnjom po društvo.
Na vratima svak ćelije detaljno su opisana dela koja su zatvorenici koji borave u njima počinili, kako čuvari nikada ne bi osetili simpatiju prema njima.
Kažnjenici se čuvaju u ćelijama sa više čeličnih vrata i rešetkama na svim prozorima. Ispod poda se ne nalaze nikakve kancelarija, kako bi se sprečilo da zatvorenici prokopaju put napolje. Zatvorenici se sprovode uvek sa lisicama i savijenog tela nadole, a ponekad i sa povezima preko očiju, kako ne bi mapirali raspored zatvora.
Ipak, sve ćelije opremljene su televizorima, dozvoljene su novine i knjige, a dostupna je i biblioteka. Ustanova ima i crkvu koju su sami zatvorenici sagradili o uredili. Mogu da obavljaju telefonske pozive i da primaju posete rođaka i prijatelja, ali samo četiri puta godišnje. Jedna poseta ipak može da traje do tri dana.
Zatvorenici mogu da rade i da zarađeni novac pošalju žrtvama, ili njihovim porodicama kojima su naneli bol i štetu.
Uz sve mere obezbeđenja na svakih 15 minuta hodnikom prolazi čuvar, koji proverava svaku ćeliju. Zbog toga, za više od pola veka, niko nikada iz njega nije pobegao.