Glas Javnosti

PRIVEDEN KOORDINATOR RIK-a NA MERDARU: Umesto OEBS-a, došlo 10 vozila tzv. kosovske policije! (VIDEO)

Politika
Autor: Glas javnosti

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je jutros da su koordinator RIK-a Marko Janković i trojica vozača, koji su prevozili referendumski materijal, a koji su sinoć privedeni na administrativnom prelazu Merdare - na putu ka Beogradu.

Petković je za RTS rekao da su oni sinoć bili privedeni, da su im oduzeti mobilni telefoni i da su odvedeni u kosovsku policiju u Lužanima, 10-ak kilometara od Merdara ka Podujevu. 

Tzv. kosovska policija je zaplenila oba kamiona sa referendumskim materijalom, što je suprotno svim sporazumima i dogovorima jer je reč o materijalu koji je najavljen i koji je stigao legalno na administrativnu liniju, gde je trebalo da ga sačeka OEBS i preuzme, kako bi ga danas distribuirao, istakao je Petković.

Naveo je da se, umesto OEBS-a koji se nije ni pojavio, pojavilo 10 vozila kosovske policije.

Petković je naveo da je o tom slučaju obavestio izaslanika EU za dijalog Miroslava Lajčaka i istakao da je rec o fragrantnom kršenju ljudskih prava i procedura.

Petković smatra da je reč o manifestaciji sile premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija.

BONUS VIDEO: Poznati reditelj priča šta je predvidelo smrt legendarnog pevača

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR