Glas Javnosti

TRI REČI OTKRIVAJU UBICU! Od svih osumnjičenih traženo da ih napišu

Hronika
Autor: Glas javnosti

Goran Džonić, njegovi sinovi i braća "Jojke" morali su da prođu niz grafoloških veštačenja kako bi se utvrdilo čiji je rukopis na spornim dokumentima koji se koriste u istrazi ubistva porodice Đokić.

Istraga ubistva Gorana Đokića, njegove supruge Gordane i dvadesetpetogodišnje ćerke Lidije privodi se kraju, a Više javno tužilaštvo u Nišu do sredine aprila mora da protiv petorice osumnjičenih za teško ubistvo u saizvršilaštvu podigne optužnicu ili ih pusti iz pritvora.

Apelacioni sud u Nišu je Goranu Džoniću, njegovim sinovima Stefanu i Milanu, te braći Kostadinu i Aleksandru Miloševiću, poslednji put pritvor produžio 14. januara ove godine i to za dva meseca. S obzirom na to da su već iza rešetaka proveli tri meseca, Apelacioni sud ima mogućnost da ga produži za još samo 30 dana jer Krivični zakonik predviđa da je maksimalno trajanje ove mere u istrazi šest meseci.

Više javno tužilaštvo dokazni postupak u sklopu istrage nezapamćenog ubistva privodi kraju, a kako objašnjava Mladen Magdelinić, branilac braće Milošević, uskoro bi trebalo da stignu rezultati grafološkog veštačenja koji će, kako smatra, potvrditi nevinost njegovih branjenika. Petorica osumnjičenih za ubistvo Đokića su po zahtevu Višeg javnog tužilaštva, morali da daju uzorke rukopisa, koje će veštak uporediti sa dokumentom za koji se veruje da ga je pisao i potpisao onaj ko je likvidirao tročlanu porodicu.

- Interesantno je da je od svih osumnjičenih traženo da napišu "Ja, Goran Džonić", što potvrđuje sumnju da će se rukopis svih osumnjičenih upoređivati sa nekim dokumentom koji sadrži ime i prezime prvoosumnjičenog. Mojim klijentima je ovakav zahtev tužilaštva bio veoma čudan, rekli su mi da ne shvataju zbog čega bi trebalo da se potpisuju kao potpuno druga osoba, ali su to učinili kako bi još jednom dokazali svoju nevinost. I ostale rečenice koje će biti predmet veštačenja, a bilo ih je dosta, jer su svi osumnjičeni pisali na dve strane lista formata A4, navode na zaključak da se grafološko veštačenje odnosi na dokument koji sadrži podatke o nekakvom novcu. To je iz razloga što im je naloženo da upisuju oznake za švajcarski franak, dolare, dinare kao i da upisuju različite cifre. Nije im traženo da pišu autentičan tekst sa kojim će se vršiti poređenje, već različite konstrukcije čas ćirilicom, čas latinicom, u kojim su verovatno sadržane neke reči iz tih beleški sa kojima će se vršiti upoređivanje - objašnjava Magdelinić, piše Informer.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR