Na većini benzinskih stanica vozači nisu morali da plaćaju nikakve dodatne naknade. Jedino je "Šel" od 2013. bio izuzetak, jer je naplaćivao korišćenje uređaja za pritisak vazduha. No sada i druge kompanije menjaju svoju strategiju.
Kao rezultat toga, potrošači će u budućnosti morati platiti ako žele napuniti svoje gume vazduhom. Operateri benzinskih pumpi tvrde kako moraju potrošiti puno novca na kupovinu i održavanje opreme za zračni pritisak.
Većina pružatelja usluga nije naplaćivala dodatne naknade na benzinskim crpkama, jer su troškove besplatnih usluga uračunali u cene ostalih proizvoda.
No, takozvani mešoviti račun pretpostavlja da potrošači, osim točenja goriva, na licu mesta kupuju i druge proizvode iz ponude, poput cigareta i grickalica. Zbog strategije razumno je pretpostaviti da ovaj koncept više ne funkcioniše, pišu nemački mediji.
Glas javnosti/B06S