MAROKANAC NAJBRŽI: Lahgar Čakib pobednik 36. Beogradskog maratona

Društvo

Marokanac Lahgar Čakib pobednik je 36. Beogradskog maratona.

On je trku na 42.195 metara, u veoma uzbudljivoj završnici, završio u vremenu 2:14:28.

Drugo mesto sa samo sedam sekundi zaostatka osvojio je Kenijac Čeriot Fransis (2:14:35), a treće njegov zemljak Limo Džonson Kiprop (2:17:13).

Na 36. Beogradskom maratonu učestvovalo je rekordnih 10.500 trkača iz 64 zemlje.

Kenijska atletičarka Lidija Džebiči pobednica je današnjeg polumaratona u Beogradu, uz novi rekord staze.

Ona je trku završila za sat, 11 minuta i 30 sekundi, a prethodni rekord držala je srpska atletičarka Olivera Jevtić (1:11,41).

Na drugom mestu trku je završila njena sunarodnica Tereza Omosa.

U muškoj trci pobedu je zabeležio Kenijac Bernard Vambua za jedan sat, četiri minuta i četiri sekunde.

Drugo mesto je zauzeo Marokanac Mohamed el Gazuani, a treći je kroz cilj prošao prošlogodišnji pobednik Kenijac Pol Tjongik.