Na početku svog mandata, vodila je kompanijski sastanak i pozvala menadžere da ozbiljnije shvate mentalno zdravlje. U neplaniranom trenutku, podelila je nešto što nikada ranije nije rekla nijednom kolegi: Kada je imala 12 godina, njena majka je počinila samoubistvo.
Iskustvo je dramatično uticalo na njeno odrastanje. Takođe se osećala posramljeno i uznemireno zbog toga, pa je veliki deo svoje karijere provela isključivo u poslu, rekla je.
Ali usred sastanka, dok je 50.000 zaposlenih slušalo, Linc je shvatila da može pomoći svojim kolegama da razumeju zašto se toliko snažno zalaže za mentalno zdravlje. Nakon sastanka, jedan zaposleni ju je kontaktirao.
„Upravo je izgubila sina zbog samoubistva. I priznala je da ne želi da kaže ljudima … i kazala je: ‘Uspela si. I osećam se mnogo bolje sada kada pričam o tome, jer možda moja priča može da pomogne nekoj drugoj mami’“, rekla je Linč.
Kako izbeći preterano deljenje
Za Linč, granice između kancelarijske šale i prekomernog deljenja počinju da se brišu kada otkrijete previše ličnih ili osetljivih informacija.
„Nećete reći: ’Posvađala sam se sa svojim mužem sinoć“, napomenula je ona.
Budite taktični u vezi sa onim što otkrivate u kancelariji, vežbajte aktivno slušanje i postavite zdrave granice, preporučuju stručnjaci. Čak i postavljanje granica koliko dugo provodite ćaskajući na poslu može da pomogne ili da vas spreči da čujete previše od saradnika.
„Ako imate kolegu koji preterano deli i otkriva svoj lični život, a nemate vremena za to, recite: ‘Tako mi je žao, imam samo pet minuta da ćaskam’“, kazao je Bredon Smit, terapeut i trener za karijeru, poznat kao The Workplace Therapist, za CNBC Make It prošle nedelje.
Takođe treba da vodite računa da ne delite previše na veb lokacijama društvenih medija poput LinkedIn-a ili drugih foruma za profesionalno umrežavanje, istakla je Kler Vaserman, osnivač obrazovne platforme Ladies Get Paid. Ona preporučuje da se zapitate „Šta je moj cilj?“ pre nego što objavite lične komentare na profesionalnim sajtovima.
„Ponekad, kada vidim da ljudi dele stvari o smrti u svojoj porodici, pomislim: ‘Koja je poenta koju pokušavate da kažete?’“, navela je Vaserman za Make It 2022.
„Svaka vrsta sadržaja koji delite trebalo bi da pomogne drugoj osobi u profesionalnom kontekstu”, dodala je.
Glas javnosti /B11S