„Pacijenti su i dalje na lečenju u jedinici intenzivnog lečenja. Njihovo stanje je stabilno, oni su i dalje svesni i dišu spontano uz jedan mali dotok kiseonika. Imaju zadovoljavajuću srčanu frekvencu”, rekla je Tubić.
Ona je dodala i da dvoje pacijenata imaju zadovoljavajući arterijski krvni pritisak i da su hemodinamski i dalje stabilni.
„Oni se svakodnevno u uslovima operacione sale previjaju, rade se manje hirurške intervencije. U ovom momentu se ne može još uvek reći njihova prognoza s obzirom da svakodnevno može doći do komplikacija”, kazala je Tubić.
Prema njenim rečima, poboljšanje stanja nije malo nego veliko u odnosu na dolazak pacijenata u KCV jer su pri primanju njihove povrede bile prilično ozbiljne i opasne po život.
„Psihološka podrška je konstantno prisutna. Učestvuju neuropsihijatri, klinički psiholozi i svi oni koji učestvuju u njihovom lečenju, na primer anesteziolozi. Tu su i njihove porodice svakodnevno”, podvukla je doktorka.
Glas Javnosti/ P02S