PREOKRET ZA PAMĆENJE ČUDESNOG KECMANOVIĆA: Miša spasao dve meč lopte pa srušio Pola za osminu finala Australijan opena!

Tenis

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je u trećem kolu posle preokreta savladao Francuza Tomija Pola.

Posle pet setova i četiri sata žestoke borbe Kecmanović je slavio rezultatom 6:4, 3:6, 2:6, 7:6 (7), 6:0.

Miša je dobro otvorio meč, poveo sa 1:0 u setovima, međutim, Pol osvaja naredna dva seta i stiže do preokreta. Imao je Amerikanac sjajnu priliku da završi posao u taj-brejku četvrtog seta, ali je propustio dve meč lopte. Srbin je vezao tri poena, osvojio set i stigao do izjednačenja.

To je potpuno slomilo Pola, koji je potpuno izgubio fokus u odlučujućem petom setu. Kecmanović je to iskoristio i na kraju stigao do trijumfa.

"Iskreno, nemam pojama kako sam se izvukao. Danas je izgleda trebalo da bude moj dan, imao sam više sreće, a na kraju sam igrao fantastično", rekao je nakon meča Kecmanović.

Srbina u osmini finala čeka bolji iz okršaja Karlosa Alkarasa i Junčenga Šanga iz Kine.