SLEDEĆI JE KRALJ ŠLJAKE: Sjajni Miša se plasirao u drugo kolo Madrida

Tenis

Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Masters turnira u Madridu pobedom nad Kazahstancem Aleksanderom Bublikom.

Meč je trajao sat i 18 minuta i završen je u dva seta rezultatom 6:4, 7:5. U sledećem kolu čeka ga mnogo teži posao protiv Rafaela Nadala.

U duelu 32. i 33. tenisera sveta bilo je veoma neizvesno, ali su po jedan brejk više srpskog tenisera u svakom od setova napravili ipak razliku.  Bublik je fantastično servirao, zato je i održavao korak za Kecmanovićem, budući da je u asovima za njega bilo 19:0.

Međutim, kada ga je Miomir pritisnuo u 7. gemu prvog seta i 11. gemu drugog seta, poklekao je kod brejk prilika. Kecmanović je, iako bez ijednog asa, odlično servirao i nije dozvoljavao šanse Kazahstancu da uzvrati.

Nestvarno je i to da Srbin nije napravio nijednu neiznuđenu grešku na čitavom meču!, piše Alo.