RUD IZBORIO ČETVRTFINALE POSLE MNOGO MUKE

Tenis

Norveški teniser Kasper Rud, četvrti igrač sveta, plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je sa 3-0 pobedio Čileanca Nikolasa Žarija. Iako je aktuelni vicešampion RG do trijumfa došao maksimalnim rezultatom, daleko od toga da je bio ubedljiv protiv 35. igrača ATP liste.

Po setovima je bilo 7:6 (3), 7:5, 7:5 za 24-godišnjaka iz Osla posle tri časa i 20 minuta igre na terenu “Filip Šatrije”. Naredni protivnik Rudu će biti bolji iz duela koji na “Suzan Lenglenu” igraju Holger Rune i Fransisko Serundolo.

Žari je pokazao da je u odličnoj formi, što je bilo jasno i pre „Kupa Musketara“, budući da je prethodno osvojio dve titule na šljaci. Imao je Žari prednost od 4:1 u drugom i 4:2 u trećem setu, ali je Rud ipak uspeo da se vrati i izbori trijumf.

Rud je na prethodnom Rolan Garosu stigao do finala, a u meču za trofej ga je porazio Rafael Nadal.