NOLE POBEDOM POČEO ODBRANU ROLAN GAROSA! (VIDEO)

Tenis

Najbolji teniser sveta svih vremena Novak Đoković pobedom je započeo Rolan Garos na kome brani titulu.

Đoković je u prvom kolu savladao Francuza Pjer Igoa Erbera sa 3:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:3), 6:4.

Rival Đokovića u drugom kolu je Španac Roberto Karbaljes Baeno.

Novak je dobro započeo meč na stadionu "Filip Šatrije". Već u trećem gemu prvog seta je napravio brejk i poveo sa 2:1. Bilo mu je to dovoljno da za 37 minuta dobije prvi set.

Drugi set je dobio puno drame. Napravio je Novak brejk u prvom gemu, ali se Erber već u narednom revanširao. Do kraja seta nije bilo brejkova, pa su teniseri ušli u taj-brejk. Tu se Novak uzdigao, povećao energiju na terenu i sa 7:3 rešio taj deo igre u svoju korist. Drugi set je trajao 66 minuta, gotovo duplo više nego prvi.

U trećem setu nije bilo brejka sve do desetog gema, kada je Novak kod rezultata 5:4 oduzeo servis Francuzu i posle dva i po sata stigao do trijumfa u meču.