ĐOKOVIĆ - CICIPAS: Novak u naletu na titulu RIMA

Tenis

Izgleda da je Novak Đoković ponovo onaj stari, ostavlja srce na terenu i grabi ka novoj tituli

Dobre igre su donele i dobru priliku da se okiti prvom titulom ove sezone, i to na Mastersu u Rimu gde je već više puta trijumfovao.

Do samog finala je stigao pobedama protiv Aslana Karaceva, Stana Vavrinke, Feliksa Ože Aliasima i Kaspera Ruda, sve bez izgubljenog seta.

Sa druge strane, Cicipas je imao veoma težak raspored i to se se može videti po rezultatima. Grigor Dimitrov, Karen Hačanov i Aleksandar Zverev su mu uzeli po set, dok je sa 2:0 pao samo Janik Siner, ali i tu je bio potreban taj-brejk da se reše problemi.

U poslednje dve godine, Novak i Stefanos su odigrali četiri duel i sva četiri su pripala srpskom asu.

Verovatno da je najteži poraz za Grka bio upravo onaj poslednji na Rolan Garosu kada je imao 0:2, a onda je pao pod noge Đokovića koji je na fantastičan način preokrenuo i stigao do 19 Grend slem titula u tom momentu.