ĐOKOVIĆ ostvario 1000 pobeda!!! NOVAK će se boriti za krunu RIMA sa CICIPASOM

Tenis

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, ostvario je 1.000 pobedu u karijeri i plasman u finale mastersa u Rimu!

Novak je u polufinalu u prestonici Italije pobedio Kaspera Ruda, 10. tenisera sveta u dva seta 6:4, 6:3.

Odlično je odigrao Novak protiv Ruda koji u prvom setu nije znao šta ga je snašlo.

Đoković je krenuo jako od starta, osvojio je prva četiri gema na meču, a onda se dogodila čudna situacija.

Pri rezultatu 5:1 upalio se proitv požarni alarm u zgradi centralnog terena "Foro Italika", a nakon pauze koja je potrajala nekoliko minuta usledio je pad koji je iskoristio Rud.

Norvežanin je osvojio tri uzastopna gema, vratio je jedan od dva brejka, ali nije uspeo da se u potpunosti vrati u prve set koji je pripao Đokoviću.

Totalno je drugačije izgledao početak drugog seta. Velika borba se vodila u Rimu. Rud je igrao znatno bolje u odnosu na početak meča, ali "pao" je u najdužem gemu na meču.

Novak je stigao do brejka i poveo rezultatom 4:3, a potom je potvrdio brejk, ali i napravio još jedan.

Publika je ovacijama pozdravila Novakovu 1.000. pobedu.