SRBIN POSTAO PRVAK EVROPE! Mate Nemeš osvojio ZLATO u Poljskoj! (VIDEO)

Ostali sportovi

Srbija ima novu zlato u rvanju! Mate Nemeš je osvojio najsjajniju medalju na Evropskom prvenstvu u Poljskoj u kategoriji do 67 kilograma grčko-rimskim stilom!

Nemeš se u finalu borio protiv domaćeg borca Mateuša Bernateka i slavio ukupno sa 7:2!

Nemeš ima 27 godina, a ovo mu je prvo veliko zlato. Pre toga je osvojio tri bronze: na Svetskom prvenstvu, kojim je ispunio normu za Olimpijske igre, zatim Evropskim igrama i Svetskim vojnim igrama, sva tri 2019. godine.

Mate je inače nekoliko minuta mlađi brat blizanac Viktora Nemeša, koji je osvojio mnogo više medalja, a takmiči se u kategoriji do 77 kilograma.

Nemešovo evropsko zlato je drugo za Srbiju na tom takmičenju. Prvo je osvojio Zurabi Datunašvili u kategoriji do 87 kilograma grčko rimskim stilom. On je u finalu pobedio Belorusa Kirila Maskeviča 5:1.

Datunašvili, koji je rođen u Gruziji, i Viktora Nemeša čekaju kvalifikacije za OI sledeće nedelje, od 5. do 9. maja.