MIĆIĆ POKORIO BUGARSKU: Naš rvač se okitio zlatom

Ostali sportovi

Srpski rvači nastavili su niz uspeha na međunarodnoj sceni. Ovog puta u slobodnom stilu zablistao je aktuelni svetski prvak Stevan Mićić, koji je na izuzetno jakom turniru u Sofiji "Dan Kolov – Nikola Petrov", osvojio prvo mesto.

Na ovom međunarodnom turniru učestvovalo je 187 rvača iz 20 zemalja, a o dominaciji Stevana Mićića u kategoriji do 61 kg najbolje svedoči podatak da je takmičenje završio ukupnim odnosom bodova 32-6.

Na putu do zlatne medalje Mićić je u glavnom gradu Bugarske u četvrtfinalu savladao Iranca Abasa Jasina, bronzanog sa Azijskog šampionata sa 10:6, da bi u polufinalu bio bolji od Bugarina Stiliana Ilieva tehničkim tušem (11:0). U borbi za prvo mesto, istim rezultatom, pobedio je Ukrajinca Jaroslava Кurskog. Nakon maestralnih borbi Mićić je apsolutno zasluženo proglašen i za na najboljeg takmičara na turniru.

Uspešne su bile i naše rvačice, s obzirom da su Fani Nađ i u kategoriji do 72 kg i Maša Perović u kategoriji do 65 kg osvojile drugo mesto.