ZVEZDA ODBRANILA KUP RADIVOJA KORAĆA: Crveno-beli u dramatičnom finalu savladali Partizan (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su Kup Radivoja Koraća u Nišu.

Zvezda je u velikom finalu savladala Partizan rezultatom 85:79.

Partizan je bolje ušao u meč.

Crno -beli su na krilia raspoloženih Pantera i Nanelija stekli prednost od početka, a prvu deonicu završili sa +3, 18:15.

U drugoj deonici Partizan je u par navrata imao i dvocifrenu prednost.

Zvezda je najviše zahvaljujući Milošu Teodosiću spela da se vrati i na odmor ode sa - 1 43:44.

U trećoj četvrtini Zvezda je uspela da povede, blistali su Bolomboj i Teodosić za za 68:63 pred poslednjih deset minuta.

Zvezda je uspela da sačuva blagu prednost u poslednjoj deonici i ponovo osvojila trofej u Nišu.

Gedraitis sa 17, Teodosić (pet asistencija) i Bolomboj sa po 14 poena predvodili su Zvezdu do trofeja,

U Partizanu Ledej je ubacio 24 (trojke 6/8), Panter je upisao 20, od toga samo dva, i to sa linije penala u drugom poluvremenu.

Imao je osam skokova, ali serija njegovih promašaja u finišu je skupo koštala crno-bele.