REAL I OLIMPIJAKOS U FINALU EVROLIGE: Barselona prošla kao Partizan, samoubistvo Monaka (VIDEO)

Košarka

Košarkaši Real Madrida i Olimpijakosa sastaće se u finalu Evrolige u Kaunasu.

Real je u polufinalu savladao Barselonu rezultatom 78:66

Prvo poluvreme obeležio je rafal trojki Barselone sa jedne strane i dominacija Tavaresa kod Reala sa druge.

Katalonci su pogodili čak devet trojki, od toga Abrines tri, Kalinić i Kjurik po dve.

Sa druge strane dominanntni centar Reala Valter Tavares postigao je 10 poena i držao Madriđane u igri.

U trećoj četvrtini Barselonu je u potpunosti stao šut, što je Real iskoristio i preko raspoloženih Tavaresa i Gosa preokrenuo rezultat.

U poslednjoj četvrtini prava drama i velika nervoza na terenu.

A onda je na scenu stupio ko drugi, nego Serhio Ćaćo Rodrigez i doneo Realu nedostižnu prednost.

Najbolji igrač na meču bio je Valter Tavares sa 20 poena, 15 skokova, . Pored njega, odličnu utakmicu odigrao je Serhio Rodrigez koji je ubacio 12 poena, devet od njih u prelmnom delu meča, dok je Mario Hezonja imao dva poena više.

Potpuno je večeras podbacio Nikola Mirotić koji je meč završio sa svega tri poena. Najefikasniji u Barsi bio je Aleks Abrines sa 16 poena, 12 je ubacio Nikolas Laprovitola, a NIkola Kalinić utakmicu završio sa 6 poena.

Real će se u nedelju u finalu sastati sa Olimpijakosom.

U borbi za treće mesto Barselona će igrati protiv Monaka.

Košarkaši Olimpijakosa prethodno su postali prvi finalisti Evrolige.

Oni su posle preokreta koji do sada nije viđen savladali Monako na F4 u Kaunasu rezultatom 76:62.

Gledali smo jako tvrdo prvo poluvreme i malo poena i odličnu igru Monaka u odbrani.

Monako je vodio od starta, Olimpijakos je u jednom momentu stigao do 22:22.

Nakon tajm auta Obradovića, Monako je ponovo stegao odbranu i do poluvremena došao do maksimalnih +12, 29:41 na poluvremenu.

Usledila je neverovatna treća četvrtina i potpuni preokret Olimpijakosa koji je ovu deonicu dobio sa nestvarnih 27:2.

Potpuno se raspala igra Monako, dok se Olimpijakos razigrao i sa -14 na poluvremenu došao do čak +13.

U poslednjoj četvrtini Olimpijakos je iskusno sačuvao prednost nad grogiranim rivalom i izborio plasman u finale.

Olimpijakos su do pobede predvodili Saša Vezenkov sa 19 poena i šest skokova, Kostas Papanikolau sa 15 poena i osam skokova i Mustafa Fal sa 12 poena.

Kod Monaka bolji od ostalih bili su Majk Džejms i Eli Okobo sa po 17 poena.