PARTIZAN SLAVIO U TRILERU POSLE PRODUŽETKA: Crno-beli posle neviđene drame slomili Monako u prepunoj Areni! (VIDEO)

Košarkaši Partizana savladali su Monako posle produžetka u utakmici 12. kola Evrolige rezultatom 89:85

Partizan je sjajno počeo i poveo 11:2, ali se Monako nakon tajm-auta eskpresno vratio u meč i poveo 12:13.

Do kraja poluvremena gosti su bili u blagoj prednosti, uz mnogo promašaja na obe strane.

Monako je dominirao u skoku, a problem za Partizan su tri lične greške Bruna Kabokla.

Treća deonica bila je izjednačena i bilo je 51:51 pred poslednju deonicu.

Tada se Partizan se odvojio i došao na 63:55 pet minuta pre kraja.

Međutim Monako se opet vratio i došlo se u egal završnicu.

Partizan je potom propustio šansu da još više uveća prednost i dozvolio Monaku da se vrati. Trojkom Džejmsa, Monako je na tri minuta pre kraja prišao na samo poen zaostatka (65:64).

Usledila su uzbudljiva poslednja dva minuta u koje su ekipe ušle izjednačene (66:66) i gde je Partizan propustio lepu priliku da reši pitanje pobednika posle 40 minuta.

Doužer je odigrao sjajnu odbranu na Džejmsu i omogućio Panteru da donese crno-belima četiri poena prednosti na 22 sekunde pre kraja (70:66).

Kada je delovalo da će Partizan prelomiti meč, Džejms je pogodio dve trojke, drugu na dve sekunde pre kraja, i tako svom timu doneo izjednačenje 72:72. Pokušao je Panter u preostalom vremenu da donese pobedu Partizanu, ali nije uspeo pa je meč otišao u produžetak.

Tu se ipak Partizan bolje snašao i zabeležio veliku pobedu nakon dramatične završnice koja se odužila zbog spornih situacija.

Partizan trenutno ima skor 6-6, dok je Monako na 7-5.

Najzaslužniji za pobedu Partizana bili su kapiten Kevin Panter sa 25 i Džejms Naneli sa 23 poena, Pi Džej Doužer je dodao 15, a Bruno Kaboklo 13 poena.

U timu Monaka najbolji je bio Donatas Motiejunas sa 23 poena, Majk Džejms je utakmicu završio sa 16 poena, dok su Alfa Dijalo i Džon Braun ubacili po deset poena.