CRVENA ZVEZDA POBEDILA PARTIZAN: Crveno-beli pred svojim navijačima razbili crno-bele u večitom derbiju (VIDEO)

Košarka

Drugi ovosezonski večiti derbi u Evroligi pripao je Crvenoj zvezdi.

Crveno-beli su u okviru 19. kola kao domaćini savladali Partizan rezultatom 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24).

Posle ovog kola Zvezda ima učinak 8-11. Partizan je sada na 10-9.

U narednom kolu crveno-beli gostuju Asvelu, dok crno-beli gostuju Fenerbahčeu.

Nedović je sa 16 poena bio najefikasniji u Crvenoj zvezdi. Po 14 poena su postigli Giedraitis i Gilespi, a 13 Teodosić. Dvocifreni su bili Hanga sa 11 i Dos Santos sa 10.

Kod Partizana Panter je postigao 17 poena, Doužer 12, Kaminski i Naneli po 11, a 10 Kaboklo.

Zvezda je mnogo bolje ušla u meč, sa mnogo većom željom i energijom. Nije bilo puno poena na startu, ali je Zvezda u drugom delu prve četvrtine dodala gas i stekla dvocifrenu prednost.

Crveno-beli su većim delom utakmice držali dvocifrenu prednost, koja je često iznosila više od 20 poena, da bi Partizan u 37. minutu prišao na devet poena.

Imali su gosti dva šuta za tri i dodatnu dramu, međutim nisu uspeli. U nastavku je Giedraitis pogodio trojku i otklonio dramu.