BOGDANOVIĆ EKSPLODIRAO SA KLUPE: Rekord Pokuševskog po broju asistencija i UMALO TRIPL DABL (VIDEO)

Možda su košarkaši Indijane uspeli da zaustave najboljeg igrača Atlante Trea Janga, ali jednostavno ništa nisu mogli Bogdanu Bogdanoviću koji je "eksplodirao" sa klupe i ubacio im 29 poena u pobedi Hoksa rezultatom 132:123.

Bogdanović u petka nije ni igrao zbog problema sa povredom, sada je dobio 29 minuta na terenu i tako upisao 20+ poena na četiri od poslednjih pet utakmica. Ovoga puta dodao je i pet skokova.

Indijana je igrala sjajnu odbranu na Jangu koji je imao samo 14 poena. Međutim, uspevao je da izvuče lopte i podeli 16 asistencija za saigrače. Istovremeno je ostavljao neke otvorene šuteve baš Bogdanoviću.

Atlanta je na poluvremenu imala 18 poena viška, da bi Indijana pred kraj treće četvrtine stigla na 94:88. Ipak, Hoksi su četvrtinu završili rezultatom 102:90. Uspela je Indijana da dođe i do 121:112, ali to je bilo sve.

Klint Kapela je sa 22 poena i 15 skokova pratio Bogdanovića, dok je 22 ubacio i Huerter. Bivši igrač Mege Timoti Luvavu je bio dvocifren sa 13 poena, a 12 je dodao Džonson.

Badi Hild je sa 26 poena bio najefikasniji u redovima Indijane, 25 poena i 13 skokova imao je Haliburton, Sajks je dodao 16, dok je još jedan nekadašnji igrač Mege, Goga Bitadze, meč završio sa 14 poena i pet skokova.

Oklahoma je dobila Portland rezultatom 134:131, a srpski košarkaš Aleksej Pokuševski umalo nije zabeležio svoj tripl dabl. Na terenu je proveo 41 minut i za to vreme imao je učinak od 11 poena, 11 asistencija i osam poena.

Zanimljivo, Pokuševski je stigao do cifre od preko 200 asistencija u NBA ligi i ujedno je ostvario rekord po broju asistencija na jednom meču. Do sada je 11 puta imao pet na utakmici. Takođe, ovo mu je peti dabl-dabl u NBA.

Na terenu je bio i Nemanja Bjelica koji je u porazu Golden Stejta od Memfisa (123:95) proveo 18,5 minuta i imao je učinak od pet poena i četiri skoka. Stefon Kari i Klej Tompson nisu igrali zbog povrede, dok je Džordan Pul sa 25 bio najefikasniji. S druge strane, Dezmond Bejn je ubacio 22 poena, a po 21 su imali Bruks i Melton, piše Telegraf.

Vredi pomenuti i to da je Nikola Jokić "vukao" Denver do pobede nad Šarlotom i ostvario je svoj novi tripl-dabl u NBA ligi.