Leverkuzen se osamio na vrhu Bundeslige

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su d na gostujućem terenu Hajdenhajm 2:1, u utakmici 22. kola Bundeslige i stekli osam bodova prednosti na prvom mestu na tabeli.

Bajer je poveo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je gol postigao Džeremi Frimpong, a prednost je udvostručio Amin Adil u 81. Konačan rezultat postavio je Marvin Pjeringer pogotkom u 87. minutu.

Bajer ima 58 bodova na prvom mestu na tabeli, osam više i utakmicu više od drugoplasiranog Bajerna iz Minhena. Hajdenhajm je 10. sa 27 bodova.

Fudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu Augsburg 1:0.

Jedini gol postigao je Sep van der Berg u 44. minutu.

Majnc je mogao ubedljivije da pobedi, da je Nadim Amiri u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena iskoristio jedanaesterac.

To je druga pobeda Majnca u ligi posle koje je pretposlednji na tabeli sa 15 bodova. Augsbrug je 13. sa 23 boda.

Volfsburg je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Borusije Dortmund.

Dortmund je poveo golom Niklasa Fulkruga u osmom minutu, a bod domaćima doneo je Janik Gerhart u 63. minutu.

Dortmund je posle osmog remija četvrti na tabeli sa 41 bodom, a Volfsburg zauzima 11. mesto sa 24 boda.

U ostalim utakmicama Štutgart je na gostujućem terenu pobedio Darmštat 2:1, a Union je na gostovanju pobedio Hofenhajm 1:0 za drugu uzastopnu pobedu.

Kasnije igraju Lajpcig - Borusija Menhengladbah.