BARSELONA PONIZILA REAL USRED MADRIDA: Proradila Ćavijeva mašinerija, Katalonci brojali do četiri (VIDEO)

Fudbaleri Barselone ponizili su Real Madrid u 29. kolu La lige kao gosti rezultatom 4:0 (2:0).

Bila je ovo klasična igra mačke i miša. Napadački trio Barselone Dembele-Obamejang-Tores, poigravao se sa Madriđanima.

U prvom poluvremenu briljirao je Francuz, koji se potpuno preporodio pod Ćavijem. Prvo je asistirao Obamejangu u 29. minutu za 1:0.

Devet minuta kasnije proigrao je Arauha za dupliranje prednosti. Ovim asistencijama Dembele je postao najbolji asistent u ligama petice u ovoj godini.

Početak drugog poluvremena pripao je tandemu Obamejang-Tores. Gabonac je Špancu asistirao u 47. minutu za 3:0.
A onda je bivši fudbaler Mančester sitija u 53. minutu proigrao nekadašnjeg kapitena Arsenala, koji je postigao drugi gol za konačnih 4:0.

Ovom pobedom Barselona se učvrstila na mestima koja vode u Ligu šampiona. Tačnije na deobi trećeg mesta je sa istim brojem bodova u odnosu na Atletiko i samo tri boda manje, uz utakmicu manje, od Sevilje.

Real je i dalje komforan lider sa devet bodova više od Sevilje, ali treba upozoriti da ima i utakmicu više od Katalonaca.