Procene fudbalskih stručnjaka govore da je lider Socijaldemokratske partije Srbije naslednik Slaviše Kokeze. Jedina prepreka useljenju Ljajića na Terazije 35 je to što je – političar. Međutim, ljudi koji protežiraju lidera SDP već su napravili podlogu u UEFA i FIFA i dobili su zelenu svetlo da Ljajić bez problema može da postane novi prvi čovek nacionalnog saveza.
Naši sagovornici navode da bi u paketu sa Ljajićem u FSS došao i naš čuveni sudija Milorad Mažić. Navodno, Mažić bi preuzeo sudijsku organizaciju odakle je pobegao u Kinu kako bi izbegao malverzacije u srpskom fudbalu.
Ime Rasima Ljajića nije slučajno u igri za fotelju na Terazijama. Nekada je bio fudbaler, vodi se kao počasni predsednik i FK Novi Pazar, a sedeo je i u Upravnom odboru Partizana. Često ide i na utakmice.
Ljajić je u politici još od 1990. godine kada je izabran je za sekretara Stranke demokratske akcije Sandžaka. Od 1994. predsednik je Koalicije Sandžak koja je 2000. godine preimenovana u Sandžačku demokratsku partiju. U decembru 2009. godine osnovao je Socijaldemokratsku partiju Srbije, čiji je i sada predsednik.
Posle petooktobarskih promena izabran je za ministra za nacionalne i etničke zajednice u Vladi SRJ, a obavljao je i dužnost potpredsednka Koordinacionog tela za Preševo, Bujanovac i Medveđu. Marta 2003. izabran je za ministra za ljudska i manjinska prava u Savetu ministara SCG. Od 2003. do 2006. obavljao je dužnost kopredsednika Mešovitog komiteta za ekonomsku saradnju sa arapskim zemljama. Od jula 2004. predsednik je Nacionalnog saveta za saradnju sa Haškim sudom, a od jula 2006. koordinator za sprovođenje Akcionog plana za završetak saradnje sa Tribunalom. Zbog neuspeha u potrazi za Ratkom Mladićem dao je ostavku na tu poziciju na kraju 2009. godine.
Od 2008. do 2012. godine obavljao je funkciju ministra za rad i socijalna pitanja. Na izborima 2012. njegova stranka je nastupala na listi Demokratske stranke, ali je prilikom formiranja Vlade podržao koaliciju SNS-SPS-URS i postao potpredsednik Vlade i ministar unutrašnje i spoljne trgovine i telekomunikacija. Na izborima 2014. i 2016. godine SDPS je nastupio u koaliciji sa SNS.
Aprila 2014. godine izabran je za potpredsednika Vlade i ministra za trgovinu, turizam i telekomunikacije. Na toj funkciji je ostao i nakon izbora održanih u aprilu 2016, a iste funkcije zadržao je i u novoj Vladi Srbije na čijem čelu je, od 29. juna 2017, Ana Brnabić.
Kakav Rasim pa ne moze covek u sve da se razume. Toncev pravi izbor.
Jedino ispravno resenje je gospodin Toncev.
Anketa je pokazivala drugacije rezultate. Narod je glasao za Tonceva. I naravno dobar izbor.
Sem Tonceva ostali bi bili promasaj. Podrska Ivici.
Glas za Ivicu. Cuvek koji se razume u sport.
Toncev je jedini pouzdani lider za FSS. Sa iskustvom.
Toncev je pouzdani lider za FSS. Sa iskustvom.
Tonci covek sa iskustvom,apsolutno sam za njega,ovi ostali nigde veze.
Tončev do pobede!
Najbolju budućnost FSS mislim da može imati ako bi bio izabran Tončev, po svemu sudeći on je neko ko bi mogao da obavi taj zadatak kako treba
Po meni je Tončev ubedljivo najbolji izbor
Ja sam ipak za Tončeva. Mislim da je to najbolja opcija koju imamo
Toncev za predsednika FSS. A i neko da nije iz Bga konacno.
Gospodin Toncev! Taj ima podrsku mnogih zagarantovano.
Ne bih da komentarisem ostale,ali Ivica Toncev koji je toliko uspeha doneo fudbalskom klubu Nisa definitivno zasluzuje ovo mesto predsednika
Ivica bre jedini koji odgovara profilu za ovu poziciju. Covek sa iskustvom,i jedini koji bi mogao da vodi FSS. Ne znam sto to ranije nije vec.
Ja sam vise za Tonceva. Deluje kao jedini kandidat koji bi mogao da se uhvati u kostac sa svim sto se ocekuje u Savezu.