Glas Javnosti

Potvrđeno: Statistika oko korona virusa je velika farsa!

Korona virus
Autor: Glas javnosti

Penzionisani američki lekar iz Minesote, dr Geri G. Kols tvrdi da je cela situacija sa koronom velika farsa. On ne želi da ćuti o statistici koja se u medijima plasira.

Treba obratiti posebnu pažnju na činjenice koje su u potpunoj suprotnosti sa onim što se u javnosti propagira, plasira gotovo u svim medijima. Ovde podrazumeva televiziju, radio i državne, regionalne i lokalne štampane medije.

Samo 0,1 % Kineza bilo je zaraženo korona virusom, uprkos propagandi u medijima koja nas je naterala da pomislimo da je celokupno stanovništvo Kine u riziku. Sredinom aprila raspored statističkih podataka koji se tiču rizika od zaraženosti ovog virusa daleko su manjiod jednog od 100, kako su objavili mediji.Prijavljeni broj obolelih stanovnika u SAD je 564 000, a kada se taj broj podeli sa brojem stanovnika (330 miliona), dobije se minimalan procenat šanse od zaraze. Takođe, slučaj lažnih pozitivnih testova doprineo je da se zapitamo koliki je uopšte rizik od umiranja od korona virusa. Tačno je da u rizičnu kategoriju spadaju osobe sa hroničnim bolestima, starije osobe, neuhranjeni, osobe koje su na lekovima, prekomereno vakcinisani i smrtno bolesni. Retko spomenuta statistika je i broj smrtnih slučajeva za koje se pretpostavlja da su posledica Covida i to na milion stanovnika bilo koje zemlje. 

U SAD je sredinom aprila taj broj bio  (po milionu), a to znači da je samo  Amerikanaca na svakih  1 000 000 umrlo od ove zarazne bolesti. Broj svih uzroka smrti koji se svakodnevno događaju u bilo kojoj zemlji poslednjih decenija važan je broj za razumevanje celokupne situacije. Tako, na primer, 2 500 Nemaca umre svaki dan. Što se tiče Amerikanaca, taj broj ide do 7 755. U Indiji dnevna smrtnost iznosi 26 670 slučajeva, dok je Japan po broju smrti tu sa 3 630 stanovnika. Italija ima 1 737, Francuska 1 647, Rusija 1 444, Kanada 780, Brazil 920, Australija 447, Švedska 250, a Izrael 122 slučaja.

Većina zabeleženih smrtnih slučajeva dešava se kod starije populacije. Treba imati na umu i to da Zavod za statistiku CDC-a ohrabruje američke lekare da kao uzrok smrti navedu da je pacijent preminuo od korone, tvrdi doktor Kols. Lažno pozitivni testovi takođe dodatno komplikuju celu situaciju. Naime, ne zna se koliko, ali značajan je procenat slučajeva pozitivnih na koronavirusni test koji je ustvari lažno pozitivan. Tako se pacijenti sa uobičajenom prehladom mogu lako podvesti pod slučaj zaraženih korona virusom. 

Svima koji ne žive u metropolitanskim oblastima ovaj doktor savetuje: "Udahnite duboko, prošetajte, vozite, idite do prodavnice prehrambenih proizvoda, izdahnite kada prolazite pored nekoga bez maske, razmislite o tome da čak i zagrlite kolegu koji se drži karantina poslednjih nekoliko nedelja i - prestanite da se toliko brinete".

Izvor: Vaseljenska. net

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR