Glas Javnosti

ZLATO SKRIVENO U TRAVI: Ovaj sirup POMAŽE u lečenju ANEMIJE i ČIŠĆENJU tela od TOKSINA (RECEPT)

Zdravlje
Autor: Glas javnosti

Maslačak raste na većini livada i travnjaka. Malo nas zna da se od ove biljke, osim pravljenja meda, može napraviti sirup.

Naša sreća je što je ovo veoma česta biljka. Njegove intenzivno žute latice mogu su se videti skoro gde god se okrenemo.

Cvet koji najavljuje skori dolazak leta a, što je najvažnije, od njega možete napraviti zlatni sirup koji ima fantastična lekovita svojstva:



Sirup od maslačka poboljšava naš imunitet podržavajući naše telo u borbi protiv mikroorganizama

Ima antivirusna i antibakterijska svojstva i može se koristiti za lečenje bolesti respiratornog trakta

Stimuliše jetru tako da oslobađa više želudačnog soka

Takođe treba istaći da uklanja toksine iz našeg tela

Snižava nivo šećera u krvi

Usporava proces starenja jer inhibira rast slobodnih radikala

Podržava lečenje anemije

Da zaključimo, sada je više nego očigledno da je maslačak izuzetno korisna biljka. Međutim, da bismo iskoristili sve njegove osobine, moramo da pripremimo sirup.



Vreme berbe

Maslačak cveta na prelazu aprila u maj. Ponekad cveta i u avgustu i septembru, ukoliko su vremenski uslovi dovoljno povoljni.

Cveće (u punom cvetu) treba sakupljati po suvom i sunčanom danu. Na cvetu ne sme da bude kiše ili kapi rose. Nikada ne treba brati ono cveće koje raste pored puta ili je izloženo bilo kakvom zagađenju

Kako napraviti sirup

Sastojci:

300 - 500 cvetova maslačka (samo vrhovi),

1 kg šećera,

1 l vode,

limun



Priprema:

Raširite sve cveće na novinski list i sačekajte oko 30 minuta kako bi svi insekti, koji su se možda našli tamo, mogli da izađu. Zatim ih sve stavite u šerpu i prelijte ključalom vodom. U lonac od jednog litra može se staviti 300 – 500 cvetova. Sve to kuvajte 15 minuta. Na kraju dodajte isečen limun. Pokrijte smešu i ostavite da odstoji 12 sati.

Kada se odmori, procedite ga kroz gazu i dodajte šećer. Kuvajte na tihoj vatri dok se sav šećer ne rastvori (što duže krčka, to će sirup biti gušći). Vruć sirup odmah sipajte u tegle i ostavite tegle okrenute naopako.

Možete ih pasterizovati, ali to nije neophodno jer sirup sadrži mnogo šećera. Ako je vatra previše intenzivna, šećer će se pretvoriti u karamel, a sirup će biti tamniji.



Kako da doziramo sirup?

Preporučena dnevna doza je 2-3 kašičice dnevno. Deca treba da uzimaju polovinu doze. Može se dodati i čaju, vodi ili čak namazati na krišku hleba (umesto meda), piše Alo.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR