Glas Javnosti

POVRĆE NE IZBEGAVAJTE PRILIKOM OBROKA: Trik pri konzumiranju obroka dodatno pomaže sagorevanju masti

Zdravlje
Autor: Glas javnosti

Konzumiranje povrća pre ugljenih hidrata u vreme obroka moglo bi da vam pomogne da smršate, tvrde naučnici.

Istraživanja pokazuju da konzumiranje povrća stimuliše proizvodnju GLP-1, hormona koji čini da se osećate sito. Kada napunite želudac povrćem, ugljeni hidrati se neće variti tako brzo i neće tako brzo „juriti“ u krvotok.

Prethodno istraživanja

Prethodno istraživanje je pokazalo da redosled obroka, odnosno kako konzumirate ono što jedete u vreme obroka takođe može uticati na sitost.


Odlukom da prvo jedete povrće, punite želudac zdravim vlaknima, a nakon toga smanjujete količinu ugljenih hidrata koju želite da jedete.

Studija, objavljena u časopisu „Diabetology“, proučavala je kako sekvenciranje obroka utiče na prirodnu proizvodnju GLP-1.

Japanski istraživači su proučavali 22 odrasle osobe u dobi od 35 do 70 godina kako bi videli vreme kada jedu ugljene hidrate utiče na niz mera, uključujući i količinu hormona koju proizvode.

Konzumiranje ugljenih hidrata poslednje je povećalo proizvodnju GLP-1, bez obzira na to što su prvo pojeli na tanjiru.


Glas javnosti/ N01S

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR