Glas Javnosti

JUŽNOAFRIČKA MUŠKATLA kao prirodna alternativa antibioticima

Zdravlje
Autor: Agroinfo.rs

Južnoafrička muškatla pripada rodu biljaka Pelargonium, a mesto gde je najzastupljenija je prostor Južne Afrike. Pripadnici plemena Zulu koristili su biljku kao delotvorni lek protiv prehlade, respiratornih infekcija ili stomačnih problema.

Ovaj prirodni lek protiv prehlade danas je poznat kao južnoafrička muškatla i sve više dobija na značaju u borbi protiv respiratornih oboljenja, virusnih infekcija i stomačnih problema. A to su pokazala i mnoga istraživanja koja su se bavila ispitivanjem lekovitih efekata ove biljke na sve simptome prehlade, kašlja, glavobolje, nosnog sekreta itd.

Pročitajte još tekstova na agroinfo portalu:

PELIN: Gorka a lekovita biljka

Južnoafrička muškatla je pojavom sintetičkih lekova potisnuta sa medicinske scene, ali se njena primena vratila zahvaljujući interesovanju grupe evropskih naučnika i njihovim istraživanjima o blagodetima ovog prirodnog leka protiv prehlade. Ono što se pokazalo kao rezultat istraživanja jeste da je ova biljka sa afričkog kontitenta najbolji prirodni lek za prehladu. On deluje i na viruse i na bakterije. U našem organizmu stvara zaštitnu barijeru kojom se oblaže sluzokoža respiratornog sistema i time štiti od virusa i bakterija. Zaustavlja razmnožavanje virusa, a na isti način deluje i na bakterije.

Kada treba posegnuti za ovim tradicionalnim prirodnim lekom? Preporučljivo je  u roku od 48 sati, od trenutka kada se jave prvi simptomi, karakteristični za prehladu ili neki vid virusne infekcije. Ono što ovaj lek razlikuje od ostalih jeste  njegovo pozitvno dejtstvo kojim se skraćuje vremeneski period trajanja bolesti.

Prema rečima stručnjaka, ukoliko se zakasni sa njegovim konzumiranjem, efekat će izostati ili neće biti dovoljno jak.

Izvor:magazincic.rs

 

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR