Glas Javnosti

SAMOA I KIRIBATI, rajska ostrva kojih se setimo samo ZA NOVU GODINU! Njihovi stanovnici uvek su STARIJI OD OSTATKA SVETA a ovaj poznati glumac ROĐEN JE TAMO! (VIDEO)

Zanimljivosti
Autor: Glas javnosti

Samoa i Kiribati, polinežanska ostrva koje mnogi nazivaju i rajskim, i ove, kao i svake godine od uvođenja računanja vremena, prvi su ušli u novu godinu jer je tamo već otkucao 12 sati.

Samoa je ustavna monarhija i pravi raj na zemlji a kako se zemljina kugla ipak okreće, Samoa je ta koja prva ulazi u novu godinu, svake godine otkad je ustanovljeno kalendarsko računanje vremena.

Rok je sa Samoe

Holivudski glumac Dvejn Džonson poznatiji i kao Rok, odnosno Stena, poreklom je sa ovog ostrva.

Tetovaže ozbiljan biznis

Samoa je inače svetski poznata po specifičnom načinju tetoviranja, inače jako bolnom procesu koji traje nedeljama.

Muškarci nose suknje

Osim po tetovažama Samoa je poznata i po tome da muškarci nose suknje, i sasvim je normalno videti muškarce u ženskom odevnom predmetu koji se još tradicionalno nosi samo u Škotskoj.

(Glas javnosti)

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR