Glas Javnosti

Ovako bi glasili nazivi EPSKIH pesama kada bi bili pretvoreni u tabloidne naslove: SKANDAL! MARKO KRALJEVIĆ I VILA RAVIJOJLA UHVAĆENI NA DELU

Zanimljivosti
Autor: Glas javnosti

Nepoznati autor se,čitajući tabloide, dosetio kao bi danas, u "žutoj štampi", zvučali naslovi epskih i lisrskih narodnih pesama. Smešno, zanimljivo, ali i (ne)verovatno!,

Pa bi tako po njegovoj duhovitoj ideji, epska pesma "Marko Kraljević i Vila Ravijola" u nekom savremenom tabloidu imala naslov: "Skandal! Marko Kraljević i Vila Ravijoja uhvaćeni na delu!".

Za Banović Strahinju bi, da je naš savremenik i da je učinio ono što je u narodnoj pesmi koja mu je posvećena, moglo da piše: "Hladnokrvno ubistvo iz strasti:Banović Strahinja ubio supruginog dečka!", dok bi suština Hasanaginicine patnje bila opisana rečima: "Horor!Hasanaginica skočila u ambis, ljudi gledali!". 

Narodna pesma "Početak bune protiv dahija" bi još i imala nešto svoje: "Ne damo Kosvo. Početak bune protiv dahija!"

Epilog pesme "Zidanje Skadra na Bojani" u većini današnje "žute štampe " glasio bi :"Brutalno ubijena snaja zbog nekretnina na Bojani", dok bi na istu temu mogao da osvane i naslov: "Bruka! Nikao bespravni objekat u Skadru na Bojani, inspekcija ćuti! Iz resornog ministarstva kažu da je sve rađeno po zakonskoj proceduri".

Tabloidi o Marku Kraljeviću

Stara, poznata makedonska narodna pesma bi zvučala: "Uklanjanje tragova izbeljivačom.Biljana platno beleše".

Najviše  tabloidnih naslova, a i najduhovitijih, dobila je , ipak, epska poezija u kojoj je glavni junak Marko Kraljević: "Neverovatno! Kilometri auto-puta uništeni preko noći, nepoznata osoba preoravala put i opirala se organima reda koji su pokušavali da spreče ovaj organizovani kriminal!" ("More, Marko ne ori drumove, more Turci ne gaze oranje!") 

"Muči životinju alkoholom. Pola pije, pola Šarcu daje!", a opis pesme "Smrt vojvode Prijezde" zvučo bi : "Stravično! Prijezda i Jelica skočili u Moravu bežeći od izvršitelja!"

"Tuga ! Ptica oterala u grob majku devetoro dece" ("Smrt majke Jugovića"), "Potresno!Devojka iz srca Srbije besplatno radila kao medicinska sestra na mestu krvavog obračuna" ("Kosovka devojka") .  

Foto:Wikipedia"Šokantno! Kata u suzama: nasilnik me je mamio u celer u sred noći". ("Hajde Kato, hajde zlato..")

" Redak meteorološki fenomen - grmljavina na Svetog Savu, proproci najavljuju burne događaje. Evo šta ne smete nikao da radite na taj dan" ("Grom zagrme na Svetoga Savu, u zlo doba kada mu vreme  nije...")

"Mandušić Vuk: Izvoz jedini spas za srpske oružare!" ( "Gorski vijenac")

I na kraju naslov jedne narodne pesme svima poznate u režiji današnjih tabloida, kaže nepoznati duhoviti tvorac ove dosetke, zvučao bi ovako :" Misteriozni sapunik!Mile stigao u Lajkovac , za saučesnika se zna samo da je pušač!" ("Ide Mile lajkovačkom prugom").

(Glas javnosti)

 

 

 

 

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR