U gradiću koji se nalazi na oko 100 kilometara od Londona postojala je grupa vernica koje su mislile da je sudbina sveta u njihovim rukama.
Predvodnica bila je Mabel Barltrop, udovica bivšeg vikara, koja je 1919. promenila ime u Oktavija i preselila se u Bedford gde su je pratile njene sledbenice. Tu je stvorila zajednicu žena koja je vrhunac doživela sa čak 70 članova 1920-ih i 1930-ih godina. Dominirale su neudate žene, obično starosti od 40-60 godina.
One su se zalagale da Engleska crkva ispuni instrukcije proročice Džoane Soutkot, koja je iza sebe ostavila drvenu zatvorenu kutiju punu proročanskih spisa, navodeći da treba da bude otvorena u vreme nacionalne krize i da to učini 24 biskupa Engleske crkve.
Danas na tom posedu se nalazi muzej, sa uređenim sobama sobe koje je Panacea društvo posebno pripremilo za biskupe, jer su svojevremeno lepile plakate po Londonu i zahtevale od biskupa da dođu i otvore kutiju proročanstva. Poslednji član ovog društva je preminuo 2012. godine.
Kako navodi menadžer muzeja žene iz ovog društva su bile preplašene i nisu prihvatale društvene promene. Čak su izgradile i zidove oko svog kampusa i pobrinule se da svi koji žive sa njima dele ista verovanja.
U muzeju se nalazi i zlatna kolevka koja je bila namenjena za Džoaninu bebu koju je navodno nosila u svojoj 64. godini. Međutim, ona bebu nije rodila, a biskupi nikada nisu došli u Bedford, tako da je misteriozna kutija ostala neotvorena. Čuva se na posebnom tajnom mestu u blizini muzeja i postoji njena replika koju ljudi u muzeju mogu da vide.
(Glas javnosti/Srbija danas)