Do incidenta je došlo dok je ovaj četvorogodišnji čovek plivao, kada ga je ščepao krokodil i svoje čeljusti mu zabio u lobanju.
Radnik hitne pomoći, Pol Svini, prisustvovao je ovom nemilom događaju.
- Gospodin je bio svestan kada nas je pozvao i srećom povrede nisu bile ozbiljne. Imao je ubodne rane na skalpu, odnosno na desnoj strani glave. Ispričao nam je da je plivao i da je odjednom osetio udar i zahvat na vrhu njegove glave, prepoznao je da je reč o krokodilu. Stavio je ruke u njegove čeljusti kako bi oslobodio glavu, a one su zahvatile njegov levi kažiprst dok je to radio – izjavio je za američke medije Pol Svini.
Krokodili u Australiji su ekspanziji u Australiji dok su ljudi u problemu.
Zaštićeni više od četiri decenije, nakon što su skoro dovedeni do istrebljenja, praistorijski reptili, uspeli su da se oporave.
Na severnoj teritoriji Australije trenutno postoji 100 000 krokodila koji žive u slanoj vodi, a 1971. bilo ih je samo 3000. Slična statistika važi i za obližnji Kvinslend, ali tačan broj krokodila neće biti poznat sve do završetka prvog sistematičnig istraživanja koje će trajati između tri i pet godina.
Uz ovakav povratak dolaze i opasnost za stanovništvo ovih predela.
-Krokodili su predatori koji uhode i napadaju iz zasede. Oni ne jure okolo kao gepardi. Oni se sakriju i prišunjaju veoma pažljivo i čekaju da to što žele da napadnu počne da se kreće i dodje blizu njih da mogu da ga zgrabe - objašnjava Kit Salfild, glavni naučnik odeljenja za okolinu i prirodne resurse na Severnoj teritoriji Australije.
(Glas javnosti)