U opisu razloga za obeležavanji i ’proslavljanje’ dana dobrote, navodi se da je ona osnovni deo ljudskog stanja koji doprinosi premošćavanju rasnih, religijskih, polnih razlika i političkih ubeđenja.
Danas je dan kada trebate pokloniti pažnju dragim ljudima, zagralj, lepu reč.
Ovaj značajan datum nije odmah osvojio planetu, već to čini postepeno – najpre je obeležen u Japanu, zatim u Kanadi, Australiji, Nigeriji, Ujedinjenim Arapskim Emiratima, zatim u Singapuru, Italiji, Indiji itd. Polako, ali sigurno, razmevanje značaja dobrote širi se svetom.
On se proslavlja na različite načine – kroz humanitarne projekte i razne akcije kao što su ’Budite dobri’, ’Veliki zagrljaj’, ’Koncert dobrote’ itd, a jedan od najsimpatičnijih načina da se Svetski dan dobrote obeleži održan je u Singapuru 2009, kada je učesnicima u jednom projektu za dobrotu poklonjeno više od 45.000 žutih cvetova.
Osnovna svrha održavanja brojnih akcija u čast dobroti jeste shvatanje da je neophodno da pogledamo izvan i dalje od sebe, daleko od granica svojih zemalja i zaključivanje da smo svi, zapravo, građani sveta.
(Glas javnosti)