Glas Javnosti


Na omiljenim srpskim morskim destinacijama more, da se smrzneš

Putovanja
Autor: Glas javnosti

- Talasi su do metar i po, nisu strašni, ali jesu nezgodni i u Grčkoj nije baš za kupanje. Zbog vetra najhladnije je na Egejskom moru, na Mikonosu gde je temperatura vode 23 stepena, kaže metereolog Ivan Ristić.

Srpski turisti koji letuju u Grčkoj, Crnoj Gori i Hrvatskoj, proteklih dana se žale na hladnije more, veće talase i vetar, zbog koji i ne uživaju baš u kupanju. 

Meteorolog Ivan Ristić potvrdio je da su temperatura mora i uslovi za kupanje znatno lošiji nego prošlog leta, a razlog su jaki vetrovi, naročito bura na Jadranu i vetrovi na Egejskom moru.

Kako je Ristić najavio ni narednih dana bura na Jadranskom moru, ali i talasi na pojedinim plažama u Grčkoj neće dozvoljavati kupanje.

- Talasi su do metar i po, nisu strašni, ali jesu nezgodni i u Grčkoj nije baš za kupanje. Zbog vetra najhladnije je na Egejskom moru, i to na Mikonosu gde je temperatura vode 23 stepena. Na Jadranu temperatura mora je pala, i kreće se od 21 do 25 stepeni - kaže vaj meteorolog. 


U Crnoj Gori se izdvaja po malo povoljnijoj situaciji Hreceg Novi, jer, kako kaže,  nije otvoreno more, već zaliv, pa je voda toplija, a temperatura vazduha je adekvatna ovom dobu godine i iznosi 30 stepeni.

Na mapi se vidi da je sada more najtoplije na Rodosu, s temperaturom vode 27 stepeni.

"Na Jadranskom moru trenutno najveći problem pravi bura koja tokom noći dovlači hladnu vodu, a odvlači toplu. Grčka se drži, u Olimpskoj regiji temperatura mora je oko 25 stepeni, Jonsko more je malo toplije - kaže on.

Ukazuje da je prošle godine u ovo vreme temperatura vode bila je 31 stepen, sada oko 25, ali je dobro što more nije toliko toplo jer ne može da razvije one jake superćelijske oluje. 

Glas javnosti /D01S 

Pratite nas na našoj Facebook , Instagram , Telegram , Tiktok , Jutjub stranici, ali i na X nalogu.

SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR