Leto samo što nije, i već uveliko se rezervišu letovanja na popularnim destinacijama za naše turiste, a to su Grčka, Crna Gora, Hrvatska...
Na vreme smo počeli da proveravamo cene, a krećemo od jednog od najskupljih gradova u regionu, koji se često posmatra kao "parametar" za odnos cena i usluga - iz sezone u sezonu.
Ako se desi da Dubrovnik "ohladi" cene, vrlo je verovatno da će taj trend slediti i druge popularne lokacije na Jadranu. Ipak, sudeći po aktuelnim cenama sa Booking-a, od toga ni ove godine nema ništa.
Naime, odabrali smo kategoriju smeštaja "apartman", bez navođenja bilo kakvih luks sadržaja (SPA, fitnes centar, unutrašnji bazen, đakuzi, itd), i sam špic sezone - od 15. do 21. jula, odnosno period od 6 noćenja/7 dana za dve osobe.
Fokusirali se na stari deo grada, koji ujedno važi za najtraženiji i najatraktivniji, ali i najskuplji.
Za solidno uređen apartman od 45 kvadrata, u Ulici Palmotićeva, potrebno je da izdvojite 114.000 dinara, što je, pritom, cena sa popustom u odnosu na redovnih 220.000 dinara.
U Boškovićevoj ulici nude prelep apartman, ali takođe solidno uređen (nije preterano moderan i luksuzan), za 120.000 dinara u ovom periodu, u trajanju od šest noći za dve odrasle osobe.
Cene idu do 188.000 dinara za apartman nešto otmenijeg tipa, od 64 kvadrata, a zanimljivo je da prostor od svega 12 kvadrata nude za čak 169.000 dinara.
U pitanju je sobica u potkrovlju, u Ulici Zamanjina, sa kupatilom.
Nije retkost da se izdaju apartmani ove veličine, koji su, zapravo, sobe, jer je potražnja za smeštajem u Dubrovniku svake godine sve veća. Stoga ćete često naići na prostore od 20-ak kvadrata.
Recimo, izdaje se 21 m2 u Ulici Đura Baglivi, po ceni od 109.000 dinara, kao i 19 kvadrata luks prostora u potkrovlju, u Ulici Nalješkovićeva, za čak 154.000 RSD.
Ipak, treba istaći da je reč o vrhunski opremljenom apartmanu, vrlo luksuznom i u minimalističkom stilu, koji odgovara većini zahteva svetskih turista.
(Glas javnosti/Telegraf Biznis)