Ulaganja u kraft pivarstvo nisu mala, a čak ni savršeni biznis plan ne može uvek da predvidi sve ćudi domaćeg tržišta i ekonomije.
Tako je i ovoj grani koja je stabilno rasla poslednjih deset, dvanaest godina a procvetala u poslednje dve, ozbiljno je zapretila korona i problemi koje je ona sa sobom donela.
U zanatskom pivarstvu u Srbiji je bilo registrovano 55 velikih pivara a pretpostalja se da onih malih, kućnih, ima još oko 400. Na tržištu se uveliko zavisi od sopstvene prodaje, zatim prodaje u specijalizovanim barovima i pivskim kućama, a u poslednje vreme i sve više ugostitelja prepoznaje potrebu i želju svojih mušterija da popiju kvalitetno pivo čiji ukus se razlikuje od klasične konfekcijske ponude industrije piva.
Potvrda posvećenosti, ozbiljnosti, kvalitetnog a istovremeno i kreativnog rada za jednu našu pivaru stigla je iz Londona. Na prestižnom takmičenju World Beer Awards osvojene su dve zlatne medalje i jedna srebrna medalja, u konkurenciji više od 3000 piva iz 52 zemlje na svetu.
U Srbiji se pravi najbolje pivo na svetu – Salto Stout – u kategoriji crnih piva sa dodatkom ovsenih pahuljica, i najbolje pivo na svetu u kompletnoj kategoriji crnih piva – Stout&Porter, u koju spadaju svi stilovi Stout i Porter piva.