Ni publika nije znala da će ovaj koncert označiti kraj jedne ere u istoriji muzike. Dok su se fanovi okupljali sa uzbuđenjem i iščekivanjem, nisu ni slutili da će biti svedoci istorijskog trenutka koji će zauvek ostati urezan u njihovim sećanjima, pošto je Kralj rokenrola preminuo od srčane slabosti šest nedelja kasnije u svojoj vili Grejslend u Memfisu u 42. godini.
Elvisov poslednji nastup, ostalo je zapisano u analima muzike, karakterisala je „neviđenu energiju i entuzijazam“. Uprkos umoru i zdravstvenim problemima koji su ga mučili u kasnijim godinama karijere, Kralj rokenrola je izašao na scenu sa neumirivom strašću prema svojoj muzici. Njegova harizma i scensko prisustvo očarali su publiku od prve note, a on ih je bez muke preneo u svet ritma i duše.
Očaravajući publiku od skoro 18.000 pojedinaca, Elvisov poslednji nastup izazvao je značajnu medijsku pokrivenost, a proavana su i stajaća mesta, kao i mesta iza bine.
Iako je koncert bio najavljen za 20.30, tek je u 22.00 sata Elvis izašao na scenu, dok su do tada publiku zagrevali duvačkim orkestri, soul pevači i komičar. Publika je strpljivo iščekivala dolazak kralja, a on im je poklonio oko 80 minuta očaravajućeg šoua.
26. juna 1977. Elvis Prisli je imao set listu ispunjenu njegovim najvećim hitovima. Lista numera je pažljivo odabrana da pokaže njegov opseg i talente i bila je pravo putovanje kroz Elvisovu diskografiju, koja uključuje 23 studijska albuma, 8 live albuma, 13 kompilacijskih albuma i 29 EP-ova.
Izveo je rokenrol hitove poput „Jailhouse Rock“ i „Hound Dog“ ali i balade poput „Love Me Tender“ i „Can’t Help Falling in Love“. Među ostalim pesmama koje je Elvis izveo na svom poslednjem koncertu bile su „C.C. Rider ,“ „Love me“, „Fairytale,“ „You Gave Me A Mountain,“ „It’s Now Or Never,“ „Little Sister,“ „Teddy Bear,“ „Don’t Be Cruel,“ „Release Me,“ „I Can’t Stop Loving You,“ „Bridge Over Troubled Water,“ „Early Mornin’ Rain,“ „Johnny B. Goode,“ „I Really Don’t Want To Know,“ i „Hurt“.
Glas javnosti /B11S