Glas Javnosti

Harvi Vajnstajn ponovo pred sudom

Pop kultura
Autor: Glas javnosti

Vajnstajn je sve vreme tvrdio da su seksualni odnosi sa ženama koje su ga optužile bili sporazumni.

Bivšem holivudskom filmskom mogulu Harviju Vajnstajnu sledeće nedelje će ponovo suđeno u Njujorku, nakon što je protiv njega dodata nova optužba, koju je podnela žena čije svedočenje nije bilo deo prvog suđenja.

Američki tužioci su kao razlog za novo suđenje naveli "dodatne nasilne seksualne napade", za koje tvrde da ih je Vajnstajn počinio.

Vajnstajnov advokat Artur Ajdala ocenio je da je ova odluka tužioca nepravedna, budući da je Vrhovni sud države Njujork odbacio prethodnu presudu za silovanje iz 2020. godine.

Više od 100 žena je u javnost iznelo da ih je Harvi Vajnstajn silovao ili seksualno zlostavljao, što je bila prekretnica za pokret "MeToo".


Nekadašnji filmski producent se i dalje nalazi u njujorškom zatvoru, gde služi kaznu za odvojene seksualne zločine, zbog kojih ga je sud u Los Anđelesu osudio na 16 godina zatvora.

Vajnstajn i dalje negira krivicu po svim tačkama optužnice.

Kako navodi "Gardijan", sada se takođe postavlja pitanje njegovog zdravstvenog stanja, pošto je Vajnstajn u januaru molio sudiju da ubrza novo suđenje i kazao da nije siguran da će doživeti proleće s obzirom na to da je "zatočen u paklu zatvora Rajkers".

On je prošle godine tužio grad Njujork, tvrdeći da ne prima adekvatnu terapiju za oboljenja od kojih pati, uključujući hroničnu mijeloidnu leukemiju i dijabetes.
Njegov portparol kazao je da je u decembru Vajnstajn hitno prebačen u bolnicu zbog alarmantnih rezultata analize krvi.

Vajnstajn je sve vreme tvrdio da su seksualni odnosi sa ženama koje su ga optužile bili sporazumni, što će verovatno biti suština njegove odbrane i na novom suđenju, navodi britanski list.

Glas javnosti /R02S 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu.

BONUS VIDEO


SKINI APLIKACIJU

glas javnosti android
glas javnosti IOS


POVEZANE VESTI




KOMENTAR