ZLATNA MILICA! SRPKINJA OLIMPIJSKI ŠAMPION!

Autor: Glas Javnosti

Prvo zlato za Srbiju na Olimpijskim igrama u Tokiju! Milica Mandić je osvojila najsjajniju medalju!

U finalu, srpska predstavnica pobedila je Korejku Dabin Li 10:6.

Milica je ponovila uspeh iz 2012. godine kada je takođe uzela najsjajnije odlučje. Samo što se povoga puta okitila u kategoriji 67 + kilograma.

Milica je danas prvo u četvrtfinalu savladala Poljakinju Aleksandru Kovaljčuk sa 11:4, dok je sa 7:5 bila bolja od Francuskinje Altee Laurin koja je u međuvremenu osvojila bronzu.

Naša takmičarka je već na startu povela sa 5:0! Najpre je to bio udarac nogom u glavu za tri poena, zatim i nogom u oklop za dva poena.

Novi poen za našu takmičarku, video čelendž je tražio tim Južne Koreje, ali ne prihvata se žalba - 6:3. Izjednačila je Korejka...

Onda je Milica stigla do poena rukom (7:6), a zatim i još tri u finišu za konačnih 10:7!!!