DELFINI, KAKVI STE VI KRALJEVI! Zlato za KRAJ, ovi momci idu u nezaborav! SRBIJA IMA DUPLE OLIMPIJSKE ŠAMPIONE (VIDEO + FOTO)

Autor: (Glas javnosti)

Srpski vaterpolisti pobedili su Grčku 13:10 i odbranili ollimpijsko zlato iz Rija.

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je na Olimpijskim igrama u Tokiju selekciju Grčke rezultatom 13:10 i stigla do svog drugog uzastopnog olimpijskog zlata.
Grčka je povela, ali su sa dva pogotka Pijetlovića i Filipovića srpski vaterpolisti stigli do prednosti.

Potom je viđena situacija koja je specifična za ove Olimpijske igre, pošto video tehnologija nije korišćena u vaterpolu na ovaj način. Nakon jednog napada Grka srpski golman je odbranio udarac, lopta je potom krenula ka njegovom golu, ali je on brzo reagovao i uspeo je da je zaustavi još jednom.

U narednom napadu Rašović je postigao gol za 3:1. Međutim, sudije su pregledale situaciju, ustanovile da je lopta ipak završila u golu pre nego što je golman Srbije uspeo da je uhvati, te je Grcima priznat pogodak, a Srbiji je oduzet.

Rezultat je bio 2:2. Srbija je potom odgovorila sa serijom od tri gola, da bi četvrtinu okončala prednošću od 6:3.

U drugoj deonici ekipa Dejana Savića nije stizala do pogodaka sa podjednakom lakoćom, što se odnosi i na one napade u kojima Srbija imala igrača

više. Na drugoj strani, Grčka je svoje prilike realizovala, a njeni igrači su uspevali da pogode i neke podosta teške udarce.

U finišu druge četvrtine, kao posledica ovoga, rezultat je bio 7:7. Međutim, Srbija je na poluvreme ipak otišla sa prednošću, jer je Prlainovićev lep pogodak bilo poslednje što je viđeno u prvih 16 minuta.

Velika borba viđena je u trećoj četvrtini takođe, Grčka je ponovo stigla do izjednačenja, kao i nekoliko prilika da povede, ali je Branislav Mitrović bio izvrstan na golu Srbije, a gol Prlainovića iznova je vratio prednost Srbiji.

Rezultat u trećoj četvrtini je bio 2:2, ali je ukupna prednost Srbije iznosila 10:9.

Poslednja deonica je imala sličnu dinamiku, ali sa jednom razlikom – Grčka je izjednačila, ali je Srbija napravila seriju od tri gola bez odgovora suparnika. Do kraja nije bilo golova, podseća RTS. Po tri gola postigli su Mandić, Jakšić i Prlainović, dok su najefikasniji u Grčkoj bili Vlahopulos, Funtulis i Skumpakis, svi sa po dva pogotka

Hvala što ste pratili tekstualni prenos finala Olimpijskih igara Srbija - Grčka 13:10 na portalu glas-javnosti.rs

KRAJ MEČA! SRBIJA JE PONOVO OLIMPIJSKI ŠAMPION!!!! DELFINI SU SRPSKO ZLATO!!!!

13:10 Mandić sa igračem više! Tooo, majstore! Srbija gazi ka zlatu! Ka odbrani zlatne medalje iz Rija!

12:10 Asistencija Filipovića za Jakšića!!! Goool! Ponovo smo se odlepili!

11:10 Prlainović sa penala! Ponovo vodimo! Pre toga je asistirao za peterac

10:10 Skupakis je zahvatio loptu, na liniji je, ali je nekako ipak završila u mreži.

ČETVRTA ČETVRTINA

10:9 Kakva akcija! Mandić do Filipovića, ovaj do Prlainovića i goool! Ponovo vodimo!

9:9 Funtulis za novo izjednačenje! Imali smo igrača manje posle isključenja posle isključenja Mandića.

9:8 Odmah uzvraća protivnik. Murikis smanjuje, centar helena šalje loptu iza leđa Mitrovića

9:7 Gol! Opet imamo dva gola više i opet "radi" igrač više. Bravo Dušane Mandiću!

TREĆA ČETVRTINA

POLUVREME

8:7 BOMBAAAAAAA!!! To je taj Prlainović! Bravo Andrija, projetktil sa distance četiri sekunde pre kraja poluvremena!

7:7 Papanastiju! Tri gola rivala za redom. Delfini su stali

7:6 Kolomvos se upisuje u strelce, Grci tope prednost Srbije

7:5 Vlahopulos je pogodio iz teške situacije. Ovo nismo očekivali od Helena

7:4 Nije džabe Mandić najbolji desni bek na svetu GOOOOOL!!!

6:4 Grci daju gol sa igračem više. Funtulis je pogodio.

DRUGA ČETVRTINA

6:3 Jakšić za novo "odlepljivanje" na tri razlike. Ekstra napad momaka Dejana savića.

5:3 Vlahopulos daje gol za Grke sa igračem više. Pljušte golovi u prvoj četvrtini

5:2 Duško Pijetlović. Srbija je nezadrživa. Toooo! Idemo delfini!!!

4:2 Filipović sa peterca. VAR nije uticao na delfine. Sjajnoooo!!

3:2 Jakšiiiić i Srbija ponovo vodi. Posle gola odlična odbrana.

2:2 Posle VAR-a sudije priznaju gol Grcima.

2:1  Srbija vodiiii!!! Filip Filipović! Kapitenčina, u svom stilu 2:1

1:1 Izjednačenje. Asistencija Filipovića za Pijetlovića i gol

0:1 Grčka koristi igrača više i dolazi do prvog vođstva na meču. Strelac Skumpakis

Meč je počeo. Srbija brani zlato iz Rija. Srbija nije iskoristila prvi napad.

PRVA ČETVRTINA:

U toku je intoniranje himni i predstavljenje ekipa, meč uskoro počinje.

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos finala Olimpijskih igara Srbija - Grčka na portalu glas-javnosti.rs.

Kapiten delfina Filip Filipović ovako najavljuje finale:

- Nema tu šta mnogo da se priča. To je finale. Samo ono dovoljno govori o značaju utakmice, motivaciji. Sigurno je i da znamo zašto smo ovde došli. Ima specifičan značaj. I biće veoma izazovno. Dobro se poznajemo. Nisu to novi igrači, protiv kojih nismo igrali. Ovde igraju veoma lep vaterpolo. A mi znamo šta nam je činiti.

Srbija je oborila rekord iz Rija, kada je osvojeno osam medalja, naši olimpijsci su uključujući vaterpoliste u Japanu osvojili devet.

Put defina do finala izgledao je ovako: Srbija - Španija 12:13, Srbija - Kazahstan 19:5, Srbija - Australija 14:8, Srbija - Hrvatska 12:14, Srbija - Crna Gora 13:6, četvrtfinale: Srbija - Italija 10:6, polufinale: Srbija - Španija 10:9.

Vaterpolisti Srbije danas (9.30) poslednjeg dana Olimpijskih igara u Tokiju igraju finalni meč protiv Grčke.