- U Kolarčevoj ulici transporter milicijski je počeo da ispaljuje gumene metke na nas. Kamenice su letele na sve strane. Na Trgu Republike ide Stojadin milicijski i iza njega kola Hitne pomoći. Mi počnemo da sakupljamo povređene i da ih unosimo u kola Hitne pomoći. Kad vidimo da, kako ih stavimo unutra, ovi iznutra udare po njima. To su policajci preobučeni u doktore – otkriva Alfi dodajući da je potom krenuo na televiziju i da su ga milicajci dočekali tu.
-Tukla me je Novosadska milicija, Žića neki, tukli su me i milicajci koji su govorili Rumunski. Udarali su me u leđa toliko da sam se upišao i počeo sam da gubim svest. Onda su me odvukli do bandere i vezali me lisicama, dolazio sam svesti, a milicajci su bili sa obe strane bandere i nastavljali su da me tuku. Bio sam sav izlomljen. Zadne čega se sećam bio je pokojni Bora Todorović koji je prošao pored mene – priseća se Alfi.
On se osvrnuo i na period kada je radio u pozorištu sa Ljubišom Ristićem i kada se družio sa glumcima. Govorio je o njegovom odnosu sa Ljubom Tadićem, Desankom Maksimović, Danicom Ristovski, ali i zašto je Dara Čalinić bila veoma teška za saradnju.
(Glas javnosti)