IDEMO, NOVAČE! SVET HOĆE BALKANSKI DERBI: Hrvatska čeka Srbiju u polufinalu Dejvis kupa

Tenis

Najbolji dubl sveta Nikola Mektić i Mate Pavić doneli su Hrvatskoj odlučujući poen u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv Italije.

Oni su sa 2:0, po setovima 6:3 i 6:4, savladali italijanski par Siner/Fonjini i sada čekaju pobednika duela Srbija - Kazahstan koji je na programu u sredu.

Tako su se Hrvati plasirali u polufinale, gde će čekati pobednika iz duela Srbije i Kazahstana.

U prvom meču senzacionalnu pobedu ostvario je Borna Gojo koji je u tri seta savladao Lorenca Sanoga.

Marin Čilić je u drugom protiv Janika Sinera vodio sa 1:0 i u drugom setu servirao za pobedu, ali je propustio priliku, dozvolio mladom protivniku da ga brejkne bez izgubljenog poena na 5:4, kasnije poklekao u taj-brejku i onda lako izgubio treći set.