Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp je nagovestio da bi njegova administracija mogla da pokrene istragu o reketiranju protiv Džordža Soroša ili njegove porodice, optužujući ga za finansiranje protesta, preneo je Blumberg.
Tramp je rekao dademonstranti dobijaju platu za svoju profesiju od Sorošai drugih ljudi i da misli da je to slučaj koji potpada pod Zakon o organizacijama pod uticajem reketara i korumpiranim organizacijama.
"Mi ćemo ispitati Soroša, jer mislim da je to slučaj protiv njega i drugih ljudi.Ovo je više od protesta. Ovo je pravo uzbunjivanje", izjavio je Tramp.
Zakon o organizacijama pod uticajem reketara i korumpiranim organizacijama, poznat i kao "RICO Act", obično se koristi za gonjenje organizovanog kriminala.